Miért kell most bediktálni a villany- és gázóra állását?
Sokan diktálják most óraállásaikat a szolgáltatók felé abban a reményben, hogy ezzel is spórolni tudnak majd az új, augusztus elsejétől hatályos elszámolás szerint. De tényleg spórolnak?
Sokan diktálják most óraállásaikat a szolgáltatók felé abban a reményben, hogy ezzel is spórolni tudnak majd az új, augusztus elsejétől hatályos elszámolás szerint. De tényleg spórolnak?
Nem készült semmiféle szabályozás azokra, akik előre fizetős mérőórákat használnak, így nem tudni, mi lesz a legszegényebb családokkal és a fogyatékkal élőkkel.
Korábban ez kényelmi szolgáltatásként fordult elő.
Sehogyan sem jön ki a matek Lovasi András szerint, ha a magyar átlagjövedelemből kell kifizetni a megnövekedett rezsiköltségeket, a benzin valós árát, a lakbért és az adóterheket.
Azonban a kazánforgalmazók ezen a télen már aligha tudnák kiszállítani azt a kazánmennyiséget, amikben egyáltalán ezt a hatezer tonna fát el lehetne tüzelni.
Aki diktálna, annak jelenleg inkább az online ügyintézést javasoljuk, ugyanis csak az működik nagyobb fennakadás nélkül.
Bár a Fidesz reakciója alapján ez a forgatókönyv elképzelhetetlen, pontról-pontra végigvesszük az ellenzék “megélhetési válságot” enyhítő javaslatcsomagját, és megnézzük, mi lenne, ha ezeket mind megfogadná és bevezetné a kormány.
Az elbukott áprilisi választás óta először újra közösen próbál fellépni az ellenzéki összefogás hat pártja: rendkívüli parlamenti ülésen a rezsiárakat és a katát érintő kormányzati döntések visszavonását követelik és saját, ezen is túlmutató javaslataik elfogadását. A kudarc borítékolható, ahogy a Fidesz reakciója is várható volt, eszerint "Gyurcsány".
Hiába érdekelt benne egyre több piaci szereplő, a fogyasztók még mindig nem haraptak rá tömegesen az otthonokosításra. A rezsicsökkentés csökkentése, illetve a világszerte növekvő energiaköltségek meghozhatják a kedvet.
Év végéig biztosan tartható az a fajta rezsicsökkentés, amit a kormány kitalált, de hogy utána mi lesz, az majd csak októberben dől el - erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában. Holoda Attila energetikai szakértő, volt helyettes államtitkár elképzelhetőnek tartja a költségek további emelkedését is.
Bár egy hét múlva már az önkormányzatok is emelt tarifával használnak energiát, a kisebb településeken továbbra is teljes a bizonytalanság. Mindenki az állami támogatásban bízik, közben pedig ötletelnek, hol lehetne akár csak pár ezer forintot megspórolni.
Az Országház kalkulációi szerint megötszöröződhet az eddigi összeg.
Visszaesett a kevésbé szükséges, de energiát fogyasztó berendezések iránti kereslet, megnőtt viszont az igény a napelemekre és a spórolást segítő fogyasztásmérős aljzatokra. Megugrott a kereslet a fatüzelésű kandallók és a gáztűzhelyek után is – utóbbiak beszerelésével sokan az áramfogyasztásukat akarhatják visszafogni.
A szakértő szerint jelentősen csökkentheti a társasházakban működő lakásirodák, orvosi rendelők és lakáshotelek értékét, ha idén kifut a mikrovállalkozások rezsikedvezménye.
A szakszervezet szerint emberek milliói kerülnek kilátástalan helyzetbe.
Egy hét alatt 14-szeresére nőtt az érdeklődők száma kályhák, kandallók kategóriájában az Olcsóbbat.hu portálon.